Müügi- ja tagastustingimused

Uuendatud: 15.03.2020

Veebipoe sofiehem.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Sofiehem OÜ (registrikood 14003812), asukohaga Kooli 2-5, Tartu, 50409, Tartumaa, Eesti Vabariik. Sofiehem OÜ on isikuandmete vastutav töötleja.

Klienditoe kontaktid:

E-posti aaddress: info@sofiehem.ee
Kontaktnumber: +372 5858 7861

Klienditeeeniduse poole võib pöörduda ööpäevaringselt ning kliendile vastatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 24 tunni jooksul.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo:

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, kui pole märgitud teisiti.

Valitud tooteid tarnitakse Eesti siseselt tasuta. Tasuta tarne korral saadetakse toode kliendi poolt määratud aadressi lähimasse võimalikku postiautomaati. Valitakse Omniva / Itella SmartPost / DPD pakiautomaatide vahelt.  Tasuta tarne on ka Leedu, Läti ja Soome pakiautomaatidesse. Teistesse Euroopa riikidesse tarnel lisandub tasu 15 eurot ning kaup toimetatakse kliendini DHL kulleriga.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.

Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.  

Maksmine ja tellimuse vormistamine:

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.  

Makseid võetakse vastu vaid eurodes.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. 

Kui maksmiseks kasutatakse Maksekeskuse liidest, et tasuda pangalingi abil, siis edastame maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed Maksekeskus AS volitatud töötlejale. Maksekeskuse privaatsuspoliitikaga saab tutvuda aadressil: https://maksekeskus.ee/tingimused/.

Makseviisidest aktsepteerime järgmiste teenuseosutajate makseid: Swedbank, SEB, LHV, Luminor, Coopi, Pocopay, VISA, Mastercard, Maestro.

Me ei salvesta ega kogu klientide maksekaardi andmeid. See teave edastatakse otse meie kolmandatele isikutele mõeldud makse töötlejatele, kelle isikuandmete kasutamist reguleerib nende privaatsuspoliitika.

Kohaletoimetamine:

Kaupu saadetakse Eurooopa piires.

Kauba saatmise kulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. Valitud kaupu toimetatakse Eesti piires tasuta kohale.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist.

Kui on märgitud, et kauba saatmine on tasuta, siis veebipoe halduril on õigus valida opitmaalseim tarneviis, lähtudes ostja poolt määratud tarneaadressist. Tarnimiseks kasutakse ühte järgmistest moodustest:

·       Omniva pakiautomaat

·       Itella SmartPost pakiautomaat

·       DPD pakiautomaat

·       Vajadusel kasutatakse ka kulleri teenuseid.

Taganemisõigus:

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul [olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõiguse seaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele].

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@sofiehem.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba saab postitada endale lähimal asuvast Omniva pakiautomaadist, saates selle Peetri Selveri pakiautomaati (Veesaare tee 2, 96082 Peetri, Harjumaa). Tagastusel tarvilik märkida telefoni number, milleks on +372 58587681. Küsimuste ja murede puhul pöörduda info@sofiehem.ee. Toote tagastamise transpordikulud on kliendi kanda, kui ei ole märgitud teistmoodi.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.  

Pretensiooni esitamise õigus:

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e- kirja aadressile  info@sofiehem.ee või helistada telefonil: +372 5858 7681. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.  

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine:

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine:

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@sofiehem.ee või helistada telefonil: +372 5858 7681.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole